27 C
Kota Kinabalu
Ahad, April 21, 2024
ADVERTISEMENTspot_img

Tourism Malaysia Labuan  anjur lawatan bersama peminat fotografi tempatan

PEMINAT fotografi bergambar kenangan  di  Pantai Tanjung Aru yang berlatar belakangkan Gunung Kinabalu dan   banjaran Croker

LABUAN: Pusat Penerangan Pelancongan Labuan  Tourism Malaysia telah menganjurkan  lawatan  ke beberapa tempat kawasan tarikan  pelancongan di pulau ini bersama peminat fotografi tempatan sempena dengan Labuan memasuki Fasa 4 Pelan Pemulinan Negara (PPN) yang diadakan baru baru ini.

Lawatan selama dua hari yang   melibatkan 11 jurufoto tempatan itu   mendapat sokongan daripada Anak Jati Keluarga dan Komuniti Tanjung Aru Nelayan.

Pengarah Negeri Tourism Malaysia Sabah, Mohd  Faharuddin Hatmin, berharap lebih ramai warga Labuan  terutamanya jurufoto  untuk bersama sama mempromosikan  tempat tarikan pelancongan yang terdapat di sekitar Labuan  dalam norma baharu.

 “Dengan adanya program, ini  diharap lebih ramai warga Labuan turut bersama-sama mempromosikan tempat pelancongan yang mampu menarik pelancong untuk berkunjung ke pulau  ini dalam norma baharu”

“Kita juga menyeru orang ramai agar segera mendapatkan suntikan vaksin bagi mencapai imuniti kelompok seterusnya membantu mempercepatkan gelembung pelancongan dan dapat menikmati kelebihan melancong seperti di Labuan,” katanya.

MENARIK… suasana matahari terbenam yang sempat dirakam oleh peminat fotografi.

Antara lokasi yang menjadi tumpuan dalam lawatan tersebut termasuklah tempat matahari terbenam  berlatar belakangkan Geopark Labuan di Pantai Layang-Layangan, kmpemandangan langit  waktu malam yang dipenuhi dengan kilauan bintang dan suasana ini boleh dilihat di Pantai Tanjung Aru Nelayan dan pemandangan matahari terbit berlatar belakangkan Gunung Kinabalu dan Banjaran Croker di Pantai Tanjung Aru.

11 jurufoto yang berpeluang menyertai aktiviti itu  ialah   Roslan Alias (instagram: roslan.alias), Abdul Muqtadir Halim (instagram: muqtadirhalim_), Ramlen Salleh (instagram: ramlensalleh), Hafizah Juman (instagram: hafizahjuman), Haji Zulkifle Hj Kassim (instagram: hkhtt_hj)  dan Aidil Rafei (instagram: aidil.rafei).

Turut sama Azmeizan Raimei (instagram: meizankhankunchi),  Kelvin Ah Kian (instagram: kelvinahkian), Ashraaf Saimi (instagram: md.ashraaf), Mohd. Khairul Yakop (instagram: m.khairul.yakop) dan Faiz Asali (instagram: faiz_asali).

Sementara itu, Pengurus Pusat Penerangan Pelancongan Labuan,  Nor Hidayah Mohd Nor berharap program tersebut dapat mempamerkan bahawa Labuan mempunyai banyak lokasi menarik terutama bagi  peminat seni fotografi.

Dalam waktu yang sama katanya, dapat membantu mempromosikan Labuan sebagai  sebuah pulau yang mempersonakan dengan  pemandangan pantai yang cukup indah  terutama sekali diwaktu   matahari terbit dan matahari terbenam disamping pelbagai lokasi pelancongan yang  menarik  dapat disaksikan di  Labuan sekaligus melenyapkan  persepsi Labuan hanya dapat diterokai dalam masa sehari.

Menurut Nor Hidayah, pelancong mahupun warga Labuan yang berminat  untuk melihat gambar-gambar yang mempaparkan kawasan pelancongan yang  menarik di sekitar Labuan  boleh melayari  Facebook Labuan Tourist Information Centre, Tourism Malaysia atau Instargram Tourism Malaysia Labuan dengan  tanda pagar #tourismmalaysialabuan.

ADVERTISEMENTspot_img
BERITA BERKAITAN